Twitter Facebook Other languages
Macon, Europe

Val-de- Saône v regionu Mâcon vás zve k návštěvě nejjižnější oblasti jižního Burgundska, mezi Beaune a Lyonem.

Objevte klenoty románského umění (Cluny, Tournus), velká vína z oblasti Mâcon a jeho vinařské trasy, okruh Lamartine, velké skály Francie Solutré - Vergisson, povodí řeky Saôny...

Traboule

Webové stránky a turistické trasy

Památky v Mâcon: Hotel Senecé (17. století), Hotel-Dieu; dóm a lékárna – kostel Saint-Pierre (19. století) - Dřevěný dům (15. století) – most Saint-Laurent (16. století). Pozůstatky: Vieux Saint-Vincent (11 - 12. století), zbytky staré katedrály - Site de Saint-Clément: Pohřební basilika z 6. století.

Muzea: Muzeum Lamartine, Hotel Senecé, ulice Sigorgne. Muzeum Ursilines: alej Matisco, historie Mâconské oblasti od prehistorie až po současnost, lidové tradice, etnologie v regionu, sbírky současného umění.

V Mâconském regionu: Lamartinské zámky Saint-Point a Pierreclos. Ale také zámek Berzé, Brancion, Cormatin, Sully, Vinzelles, de Pierre-de-Bresse...

Mâconskávinařská cesta Beaujolais: Pouilly Fuissé, Puilly Vinzelle, Saint-Véran, Viré Clessé, 26 mâconských vín s označením původu, Moulin à vent (větrný mlýn), Saint Amour...

V Pas de Lamartine: Prissé, Bussières, Milly-Lamartine, Saint-Point, Pierreclos.

Carrières de la Lie (Doly v Lie). Románské umění: kaple Moines de Berzé, Chapaize, Cluny, Tournus. Prehistorické místo: skála v Solutré, jeskyně Azé a Blanot.

Gastronomie a země

Mâconský region je gastronomické místo, se známými a kvalitními produkty: pět Mâconských vín, kozí sýr, kuřecí maso z Bresse, hovězí maso Charolais, soutěž velkých vín Francie: každou 3. sobotu v dubnu.

Muzeum vína: Hameau Duboeuf, muzeum vinic a vína.

Zábava

Hlavní zábava – koupání: rekreační přístav, vodní sporty. Bazén, Crèches-sur-Saône: koupání s dohledem a vodní hry, olympijský plavecký bazén v centru města.

Touroparc zvířecí a zábavní park s více než 800 zvířaty na 10 hektarech plochy. Acrobath, přírodní zábavní park: zkontrolujte si vaší rovnováhu a chladnokrevnost a zaskákejte si ze stromu na strom.

Sporty

Létání: vrtulník, lety balónem, aeroklub.

Rybaření - Lov: centrum rybolovu (lov sumců).

Procházky a túry: zelená a modrá stezka (Voie Verte a Voie Bleue) cyklostezky izolované od motorových vozidel.

Jezdectví: Pony klub v Laizé. Mezinárodní parkúr v Mâcon - Chaintré.

Vodní sporty: plachetnice, vodní lyžování, veslování, windsurfing, jízda na kajaku na řece Saône...

Golf: Golf v Mâcon - la Salle et Commanderie.

Sportovní lezení: na skalách v Solutré et Vergisson

Představení, kultura

Kulturní programy v průběhu celého roku: divadlo Národní divadlo, Crescent jazz club, Hudební sklepy (Cave à musique).

Od června do srpna " L'été Frappé" : bezplatné koncerty a představení - srpen: Letní univerzita - září: Sklizeň humoru (Vendanges de l'Humour) – soutěž kavárenské divadelní scény - v listopadu: Podzimní symfonie (Symphonies d'Automne) - evropská pěvecká soutěž - prosinec: Pohádky a světlo...

Accomodations

Ubytování